ThesslaGreen AirPack 4 500h + GRATIS: Sterownik Air L+ oraz wysyłka (cała Polska) » instalator

Zapraszamy do naszego nowo otwartego sklepu internetowego, gdzie możesz zamówić sprzęt w atrakcyjnej cenie (bez montazu)*.

 
 
 
 

ThesslaGreen AirPack 4 500h + GRATIS: Sterownik Air L+ oraz wysyłka (cała Polska)

Cena zestawu zawiera:

 1. REKUPERATOR THESSLAGREEN AIRPACK 4 500h
 2. Sterownik Air L+
 3. Wysyłka na całą Polskę

AirPacka4  można zainstalować w nieogrzewanym pomieszczeniu, w którym zimą temperatura spada nawet do -15°C

.

AirPack4 działa z wysoką sprawnością nawet w niskich temperaturach otoczenia. Dzięki temu można go instalować w pomieszczeniach nieużytkowych oszczędzając cenną przestrzeń budynku. Rekuperator nie straci sprawności i nie wystąpi ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchniach jego obudowy. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej koncepcji obudowy FULLSHELL wykonanej ze spienionego polipropylenu o grubości 50 mm pozbawionej elementów złącznych i innych mostków cieplnych.

AirPack4 z nową generacją systemu CF mierzy na bieżąco rzeczywiste przepływy powietrza i ustawia prędkości obrotowe wentylatorów tak, by strumień powietrza nawiewanego był zawsze równy strumieniowi powietrza wywiewanego niezależnie od zabrudzenia filtrów, kondensacji wilgoci w wymienniku ciepła czy wpływu warunków atmosferycznych.


Jak System CF oszczędza energię w budynku?
Wszystkie cztery czynniki wpływające na niezrównoważenie wentylacji są naturalne a czas występowania każdego z nich jest w zasadzie nieprzewidywalny. Z tych powodów, nawet dokładnie wyregulowana, po zakończonym montażu instalacja wentylacyjna w czasie użytkowania znajduje się w stanie ciągłego rozregulowania, w którym przepływy powietrza nawiewanego i wywiewanego różnią się od siebie o często o ponad 30%.
Jedynym sposobem na zapewnienie zrównoważonej wentylacji przez cały rok jest ciągłe, automatyczne dostosowywanie wydajności wentylatorów do chwilowych warunków pracy.

Tak właśnie działa system CF. Układ pomiarowy systemu CF ciągle mierzy rzeczywiste przepływy powietrza nawiewanego oraz wywiewanego z dokładnością +/-3%. Wyniki pomiarów są analizowane przez procesor, który ustawia prędkości obrotowe wentylatorów tak aby wentylacja była zbilansowana, niezależnie od chwilowych warunków atmosferycznych oraz stanu zabrudzenia filtrów. Całe powietrze wentylacyjne zawsze przepływa przez rekuperator gdzie bierze udział w procesie odzysku ciepła. Ciśnienia powietrza za zewnątrz i wewnątrz budynku są zawsze wyrównane co gwarantuje brak przepływu powietrza przez nieszczelności budynku. W ten sposób efektywność energetyczna wentylacji jest zawsze najwyższa możliwa, a koszty ogrzewania najniższe.

Działanie systemu CF w warunkach rzeczywistych

Podczas pracy bez systemu CF wentylatory działają ze stałą prędkością obrotową, nie reagując na zmiany przepływu powietrza. Mniej wywiewanego ciepłego powietrza, to mniej odzyskanej energii, którą rekuperator wykorzystuje do podgrzania powietrza świeżego. Temperatura powietrza nawiewanego spada do 12°C, a średnia sprawność odzysku energii wynosi 65 %.
System CF wykrywa mniejszy przepływ powietrza i odpowiednio zwiększa prędkość obrotową wentylatora wywiewnego. Przepływy powietrza są zawsze równe. Temperatura powietrza nawiewanego utrzymuje się na poziomie 18°C, a średnia sprawność odzysku energii wynosi 90%.

AirPack Home jest 2 razy cichszy

Nawet najskuteczniejsza i najbardziej oszczędna wentylacja nie zapewnia komfortu jeśli jest głośna. Dlatego w centralach wentylacyjnych AirPack Home dźwięk jest redukowany już w miejscu jego powstawania.


Obudowa AirPacka Home jest wykonana w opatentowanej technologii Thermoacoustic, w której zamknięto-komórkowa, wodoodporna pianka jest równocześnie izolacją termiczną i akustyczną. Odsłonięta powierzchnia pianki absorbuje część fali akustycznej i zapobiega jej odbijaniu, skutecznie redukując hałas emitowany do instalacji wentylacyjnej.

Centrale wentylacyjne AirPack Home zaprojektowaliśmy w nowatorskim układzie InFlow, w którym pomiędzy wentylatorem, a kanałem nawiewnym znajduje się wymiennik ciepła. Dzięki temu, fala akustyczna zanim trafi do kanału nawiewnego musi przepłynąć przez tysiące kanalików wymiennika ciepła tracąc znaczną część swojej energii.
Dzięki nowej konstrukcji AirPacka Home poziom mocy akustycznej* w kanale nawiewnym jest o 10dB niższy niż w przypadku tradycyjnych central wentylacyjnych. W odniesieniu do logarytmicznej miary natężenia dźwięku, 10 dB oznacza 10-krotnie mniejszą moc akustyczną, ponad 3-krotnie mniejsze ciśnienie akustyczne i 2-krotnie (o 50%) mniejszą głośność**.

* Poziom mocy akustycznej – logarytmiczna miara mocy akustycznej względem wartości odniesienia.
** Głośność – psychoakustyczna skala wrażenia słuchowego ucha człowieka.

AirPack4 umożliwia podłączenie 8 czujników jakości powietrza i wilgotności.

Po podłączeniu czujników jakości powietrza algorytm sterowania AirPacka4 automatycznie dostosowuje wydajność wentylacji do bieżących potrzeb na podstawie pomiaru jakości powietrza. Pomiary są realizowane przy pomocy czujników AirPin Flow i obejmują stężenia dwutlenku węgla, lotnych związków organicznych oraz wilgotności względnej. Ponadto AirPack4 ma do wyboru 3 automatyczne programy sterujące wentylacją w funkcji jakości powietrza, zapewniające oszczędności energii oraz optymalną jakość powietrza.

Filtry powietrza CleanPad Pure

Prawidłowo działająca wentylacja domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 150m² w ciągu roku przetłacza ponad 820 tys. m³ świeżego powietrza, czyli pojemność około 220 basenów olimpijskich. W środowisku miejskim, w każdym 1 m³  powietrza znajduje się około 1 mln cząstek pyłu, które wraz z powietrzem trafią do domu.Centrale wentylacyjne AirPack Home wyposażane są w wysokiej jakości filtry CleanPad Pure o zwiększonej o 60% pojemności pyłowej


Przedłużony czas użytkowania filtra 
Filtr CleanPad Pure został zaprojektowany tak aby uzyskać największą powierzchnię filtracji oraz największą pojemność pyłową. Odpowiednia ilość plis oraz zastosowanie prefiltra, który zatrzymuje większe cząstki, skutecznie przedłużają czas użytkowania filtra.

Koszty wymiany filtrów oraz energii zużytej na przetłoczenie przez filtry powietrza stanowią 35-50% kosztów użytkowania wentylacji. Standardem w centralach wentylacyjnych AirPack Home są dwustopniowe filtry klasy M5 o 60% dłuższym czasie użytkowania w porównaniu ze stosowanymi w większości central wentylacyjnych filtrami klasy G3 oraz G4 oraz 5-krotnie dłuższym czasie użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów G4.
Porównanie kosztów filtracji powietrza przy średniej rocznej zawartości całkowitego pyłu w powietrzu 120μg/m3. Koszty określono dla centrali wentylacyjnej AirPack 300h działającej zgodnie z fabrycznymi nastawami programu tygodniowego. Informacja o konieczności wymiany filtrów jest podawana w chwili wykorzystania całkowitej pojemności pyłowej przez automatyczny system kontroli zabrudzenia filtrów.

100 % bypass FreeCooling


Teraz w letnie wieczory AirPack Home wykorzystuje w 100% naturalny chłód powietrza zewnętrznego do obniżenia temperatury w budynku.
Rekuperatory AirPack Home wykorzystują ciepło powietrza usuwanego z budynku w okresie zimowym do ogrzania zimnego powietrza świeżego czerpanego z zewnątrz.

W okresie lata, kiedy powietrze wewnątrz budynku jest chłodniejsze od powietrza zewnętrznego rekuperatory ochładzają powietrze zewnętrzne płynące do pomieszczeń wykorzystując chłód powietrza usuwanego. W ten sposób rekuperatory ograniczają zużycie energii na cele ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie.
Kiedy w pomieszczeniach, w okresie przejściowym (wiosna, jesień) wymagane jest chłodzenie i równocześnie powietrze na zewnątrz budynku ma temperaturę niższą niż powietrze w pomieszczeniu, wysoka sprawność odzysku energii jest niepożądana i przeszkadza w utrzymaniu komfortu w budynku.


Centrale wentylacyjne AirPack Home wyposażone są w programowany, automatyczny Bypass 100% pozwalający wykorzystać naturalny chłód powietrza zewnętrznego. Szczególnie ważną funkcjonalnością jest możliwość zadania przez użytkownika wartości temperatur, przy których następuje otwarcie i zamknięcie bypassu oraz granicznych temperatur dezaktywujących działanie bypassu ze względu na oszczędności energii.

Sterownik Air L+ (w oferowanym zestawie Gratis)


Lokalny panel LCD połączony ze sterownikiem kablem o długości 1.5 m poprzez złącze komunikacyjne umieszczone na obudowie sterownika. Dzięki zastosowaniu magnesów neodymowych, możliwe jest wygodne umieszczenie panelu w dowolnie wybranym miejscu na obudowie urządzenia. Panel umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania.

Inne opcje sterowników:

Zastąp wszystkie panele sterowania jednym systemem mobilnym, który podłączysz w 1 min. bez jakiejkolwiek konfiguracji. Poznaj najnowszy sterownik AirMobile i panel dotykowy Air++.


AirPack4 może być sterowany za pomocą panelu dotykowego Air++ oraz poprzez system mobilny AirMobile. Oba urządzenia umożliwiają sterowanie nie tylko samym rekuperatorem.


Prostota Air++ sprawia, że wszystko czego oczekujesz od Twojego systemu osiągniesz szybciej i nie stracisz czasu na studiowanie instrukcji obsługi.

 Jeżeli obsługa urządzeń domowych kojarzy Ci się ze studiowaniem zawiłych instrukcji obsługi i przedzieraniem się przez labirynt niezrozumiałych pojęć, to zrobiliśmy wszystko żebyś zmienił zdanie. Panel dotykowy Air ++ zaprojektowaliśmy tak, by najczęściej używane funkcje były dostępne na ekranie głównym.


System mobilny, który nie wymaga konfiguracji i w pełni zastępuje wszystkie panele użytkownika. AirMobile nie tylko uzupełnia panele sterowania, lecz może je w 100% zastąpić. Ponadto AirMobile to prawdopodobnie najprostszy w montażu system sterowania mobilnego na rynku.

AirMobile to w pełni funkcjonalne sterowanie wentylacją w budynku przy pomocy smartfona lub laptopa. System umożliwia użytkownikowi obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania i jest dokładnym przeniesieniem na platformę mobilną interfejsu Air++. AirMobile może działać równolegle z innymi panelami sterowania Air lub może stanowić jedyny interfejs sterowania wentylacją w budynku, umożliwiając użytkownikowi rezygnację z jakichkolwiek dodatkowych paneli sterowania.

Dzięki przemyślanemu menu, nawet wejście w zaawansowane ustawienia systemu jest proste. Co więcej, wielu funkcji nie będziesz musiał nawet używać. System sam automatycznie przewietrzy łazienkę, czy kuchnię i ochłodzi budynek w upalni letni wieczór. A kiedy wychodząc z domu uzbroisz alarm, zmniejszy intensywność wentylacji.
Air++ to kolorowy, zdalny panel dotykowy o przekątnej 4.3” przeznaczony do montażu naściennego. Panel umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania.
Standardowo panel dostarczany jest z kablem UTP 4x2x0,5 zakończonym złączami RJ45 w standardzie B o długości 10 m.

Możesz wybrać jeden z trzech trybów pracy na panelu:
Tryb Manualny
Centrala wentylacyjna działa w sposób ciągły z zadaną intensywnością wentylacji.
Ustawiasz czas zegarowy uruchamiania funkcji Wietrzenie oraz jej intensywność.

Tryb Automatyczny
Centrala wentylacyjna działa według harmonogramu tygodniowego określającego intensywność wentylacji dla poszczególnych dni oraz przedziałów czasu w obrębie każdego dnia.
Nastawy harmonogramu możesz dowolnie modyfikować.
Możesz zdefiniować odrębne harmonogramy odpowiednio dla Lata i Zimy.
W każdym dniu możesz ustawić maksymalnie cztery przedziały czasowe oraz chwilę rozpoczęcia funkcji Wietrzenie.

Tryb Chwilowy
Centrala wentylacyjna działa przez określony czas z dowolnie zadanymi wartościami intensywności wentylacji oraz/lub temperatury powietrza nawiewanego.
W każdej chwili możesz zadać na panelu intensywność wentylacji lub temperaturę powietrza nawiewanego*. Od chwili wykonania nastawy realizowany będzie tryb Chwilowy z zadanymi wartościami.
Jeżeli zmiana wprowadzana jest w momencie aktywnego trybu Automatycznego, obowiązuje ona do zakończenia odcinka czasu, w którym została wprowadzona lub do momentu wybrania innego trybu (Automatycznego lub Manualnego).
Jeżeli zmiana wprowadzana jest w czasie trybu Manualnego, obowiązuje do chwili dokonania wyboru innego trybu (Automatycznego lub Manualnego).
W każdej chwili możesz zmienić nastawę trybu Chwilowego.

Jeden system wiele możliwości:

 • dwa oddzielne programy dla zimy i dla lata
 • możliwość podłączenia chłodnicy
 • możliwość podłączenia nagrzewnicy
 • funkcja rozpalania kominka „Kominek”
 • funkcja błyskawicznego wietrzenia „Otwarte Okna”
 • komunikacja z systemem alarmowym „Pusty Dom”
 • sterowanie gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC)
 • pełna komunikacja z systemami domów
 • kontrola rzeczywistego zabrudzenia zewnętrznych filtrów powietrza
 • sterowane odcięcie budynku od powietrza zewnętrznego
 • kontrola wilgotności poprzez możliwość podłączenia higrostatu
 • możliwość podłączenia ściennego włącznika wietrzenia

Modułowa budowa sterownika umożliwia łatwą rozbudowę funkcjonalności systemu poprzez dołączanie modułów rozszerzających:

Moduł BASIC jest zawsze zainstalowany w każdym AirPacku. BASIC zapewnia pełną funkcjonalność rekuperatora oraz dodatkowo pozwala na pełną komunikację z dowolnymi systemami zewnętrznymi (BMS, automatyka budynków inteligentnych), które mogą nawet w 100% zastąpić panel sterowania.

Moduł CF* zapewnia ciągłą pełną kontrolę przepływów powietrza w budynku. Dzięki modułowi CF wentylacja jest zawsze zbilansowana, gwarantując tym samym minimalne możliwe fizycznie koszty ogrzewania powietrza wentylacyjnego.

Moduł Expansion* umożliwia pełne sterowanie gruntowymi wymiennikami ciepła, nagrzewnicami wodnymi lub elektrycznymi, chłodnicami wodnymi, glikolowymi lub freonowymi, kontrolę zabrudzenia filtrów kanałowych.

Dane techniczne i wymiary

 

Pliki do pobrania

*Podana cena zawiera 8% podatku VAT przy zakupie z usługą montażu (wycena indywidualna kontakt@nowent.waw.p

9900 PLN
jpk.info.pl - certyfikat statusu na białej liście VAT
Liczba odwiedzin: 552
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem