ROTENSO VERSU GOLD VG35WI/VG35WO 3,5 KW » instalator wentylacji i klimatyzacji

Zapraszamy do naszego nowo otwartego sklepu internetowego, gdzie możesz zamówić sprzęt w atrakcyjnej cenie (bez montazu)*.

 
 
 
 
 

ROTENSO VERSU GOLD VG35WI/VG35WO 3,5 KW

 Klimatyzator ścienny SPLIT 

Rotenso Versu Gold 

 

Rotenso Versu Gold jest odznaczającym się klimatyzatorem ściennym pokryty farbą w kolorze złotym. Co więcej, dodatkowy efekt odbicia dodaje urządzeniu ponadczasowej elegancji. Klimatyzator wykorzystuje do pracy niezwykle ekologiczny czynnik chłodniczy R32 i cechuje się cichą pracą (20 dB+).

 

Klimatyzator Rotenso Versu Gold uzyskał atest PZH zaświadczający o wysokim poziomie higieny oraz bezpieczeństwa w użytkowaniu. Opcjonalnie można model doposażyć w modem WiFi, dzięki któremu można obsługiwać klimatyzator z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Zastosowany tutaj jonizator oraz szereg filtrów przyczyniają się do znacznej poprawy jakości powietrza.

 

Czynnik chłodniczy R32

Klimatyzatory ścienne Rotenso Versu Gold zostały wyposażone w niezwykle ekologiczny i wysokoefektywny czynnik chłodniczy. Czynnik R32 zapewnia o blisko 10% wyższą efektywność energetyczną niż konkurencyjny R410.

 

Czynnik R32 o GWP równym 675 nie wpływa na warstwę ozonową, dzięki czemu jest niezwykle ekologiczny (aż 75% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie). Czynnik ten posiada również wyższą sprawność energetyczną w porównaniu do R410, więc instalacja freonowa potrzebuje mniejszej ilości czynnika.

 

Rotenso Versu Gold
Aranżacja klimatyzatora Rotenso Versu Gold

 

SMART WiFi (OPCJA)

Klimatyzator ścienny Rotenso Versu Gold dzięki wykorzystaniu modemu SMART WiFi oferuje nam sterowanie za pomocą urządzenia mobilnego (smartfon, tablet itp.) z domu, jak i poza nim. Będąc poza domem jeśli zapomnisz wyłączyć klimatyzator, to dzięki WiFi możesz go wyłączyć. Dotyczy to również ustawień. Będąc w domu dzięki aplikacji SMART ROTENSO możemy sterować klimatyzatorem bez użycia sterownika bezprzewodowego. Zyskujemy możliwość dodatkowego zaprogramowania czasu włączenia lub wyłączenia urządzenia.

 

Rotenso Versu Gold z WiFi

 

Sprężarki rotacyjne BLDC Inverter

Klimatyzator Rotenso Versu Gold wykorzystuje system zarządzania, który w zależności od zapotrzebowania może wybrać jeden z 30 zakresów częstotliwości sprężarki tak, aby połączyć maksymalną wydajność urządzenia z minimalnym zużyciem energii.

Sprężarka rotacyjna w klimatyzatorze Rotenso Versu Gold

 

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorach Rotenso Versu Gold

Zdrowe powietrze

5 lat gwarancji

5 lat gwarancji
Bardzo długi okres wsparcia gwarancyjnego świadczący o pewności producenta co do trwałości i niezawodności urządzenia.


Atest PZH

Atest PZH
Atest higieniczny PZH zaświadczający o bezpieczeństwie użytkowania produktu dla zdrowia ludzi oraz środowiska.


Automatyczne oczyszczanie iAIR

Automatyczne oczyszczanie iAIR
Dzięki tej funkcji klimatyzator uruchamia specjalny tryb pracy, który osusza i oczyszcza jego wnętrze. Zapobiega to namnażaniu się bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.


Super Jonizator iAIR

Super Jonizator iAIR
Poprzez wytworzenie ujemnych jonów eliminuje z powietrza wirusy, bakterie, roztocza oraz alergeny, tym samym neutralizuje groźne zanieczyszczenia. Pozostawia czyste i odświeżone powietrze. Nieprzyjemny zapach zostaje wyeliminowany praktycznie natychmiast po kontakcie aktywnego jonizatora z zanieczyszczonym powietrzem.


Filtr Cold Nano iAIR

Filtr Cold Nano iAIR
Zadaniem filtra jest usunięcie szkodliwych cząsteczek i nieprzyjemnych zapachów z powietrza. Robi to za pomocą wielowarstwowej powłoki katalizatora i warstwy włókna. Filtr usuwa szkodliwe organiczne związki oraz lotne cząstki formaldehydu ze skutecznością 92,9% w ciągu 2,5h.


Filtr elektrostatyczny HD iAIR

Filtr elektrostatyczny HD iAIR
Wywiewane powietrze jest czyste dzięki wyładowaniom elektrostatycznym oddziaływającym na zanieczyszczenia. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów filtracji.

Inteligentny nawiew

Nawiew powietrza 4D eMOTO

Nawiew powietrza 4D eMOTO
Automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych oraz poziomych poprzez wbudowane siłowniki. Procesem sterujemy za pomocą pilota lub sterownika ściennego.


System kontroli nawiewu eMOTO

System kontroli nawiewu eMOTO
Zanim jednostka wewnętrzna rozpocznie nawiew powietrza w trybie grzania, system rozpocznie pracę układu chłodniczego tak, aby nie dopuścić do nawiewu zimnego powietrza.


Tryb super cichy eMOTO

Tryb super cichy eMOTO
Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji wentylatora oraz nowoczesnego silnika jednostki wewnętrznej możliwa jest funkcja komfortowej super cichej pracy. Poziom głośności jest obniżony nawet o 5,5 dB(A).


Szeroki kąt nawiewu eMOTO

Szeroki kąt nawiewu eMOTO
Gwarancja optymalnej temperatury nawet we większych kubaturowo pomieszczeniach.


Tryb turbo eMOTO

Tryb turbo eMOTO
Dzięki chwilowemu zwiększeniu wydajności sprężarki oraz wentylatora zyskujemy ekspresowe schłodzenie lub ogrzanie pomieszczenia. Możemy zaoszczędzić nawet 20% czasu!

Tryb turbo eMOTO - porównanie
Tryb turbo eMOTO - porównanie ze standardowym trybem

Inteligentne sterowanie

Czujnik zmierzchu

Czujnik zmierzchu
Dzięki czujnikowi zmierzchu, po upływie 5 sekund od wyłączenia światła dźwięki klimatyzatora zostaną płynnie wygaszone, a przepływ powietrza zmniejszony do minimum. Ponowne włączenie światła spowoduje powrót do poprzednich ustawień urządzenia.


Funkcja SMART WiFi

Funkcja SMART WiFi (OPCJA)
Dzięki wykorzystaniu funkcji SMART WiFi oraz modemu WiFi urządzeniem można sterować za pomocą tabletu lub smartfona zarówno w domu, jak i poza nim.


Funkcja ogrzewania SMART 8°C

Funkcja ogrzewania SMART 8°C
Klimatyzatory ścienne, aby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia, będą włączały się samoczynnie w trybie grzania, utrzymując temperaturę powietrza na poziomie 8°C.


Ukryty wyświetlacz temperatury SMART LED

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART LED
Za jego pomocą na jednostce wewnętrznej w sposób czytelny, a zarazem dyskretny, wyświetlane są wszystkie potrzebne informacje. Czytelny i przyjazny wyświetlacz przekazuje użytkownikowi aktualny status pracy.


Wł./wył. wyświetlacza SMART LED na panelu

Wł./wył. wyświetlacza SMART LED na panelu
Opcja całkowitego wygaszenia wyświetlacza przez użytkownika. Przydatna szczególnie np. w godzinach nocnych.


Port SMART sterownika przewodowego

Port SMART sterownika przewodowego (OPCJA)
Inteligentne złącze oferuje możliwość podłączenia sterownika przewodowego.

Optymalizacja pracy

Czynnik chłodniczy R32

Czynnik chłodniczy R32
Wysokowydajny oraz niezwykle ekologiczny czynnik chłodniczy, który będzie obowiązkiem w tego typie urządzeń już od 2025 roku.


Chłodzenie w niskiej temperaturze -15°C

Chłodzenie w niskiej temperaturze -15°C
Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne chłodzenie w niskiej temperaturze nawet -15°C bez blokady temperaturowej.


Grzanie w niskiej temperaturze -20°C

Grzanie w niskiej temperaturze -20°C
Wysokowydajna sprężarka oraz najwyższej klasy wymiennik ciepła umożliwiają wydajne ogrzewanie w niskiej temperaturze nawet -20°C bez blokady temperaturowej.


Antykorozyjne, pozłacane lamele

Antykorozyjne, pozłacane lamele
Efektywnie zabezpieczają jednostkę przed rozwojem bakterii, poprawiając jej wydajność. Dodatkowo unikalna, złota powłoka skutecznie chroni jednostkę przed korozją.


Programator czasowy

Programator czasowy
Opcja zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączenia klimatyzatora.


Tryb ciszy

Tryb ciszy
Dla zapewnienia doskonałego komfortu istnieje możliwość wyciszenia komunikatów i sygnałów przyjmowanych przez klimatyzator.


Funkcja snu

Funkcja snu
Specjalny program pracy urządzenia, w którym temperatura i prędkość wentylatora są automatycznie modyfikowane, aby zapewnić optymalne warunki dla nocnego wypoczynku.


Dwustronne odprowadzanie skroplin

Dwustronne odprowadzanie skroplin
Możliwe jest odprowadzenie skroplin wody zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej.

2-stronne odprowadzenie skroplin w klimatyzatorze ściennym Rotenso

Pamięć autorestartu

Pamięć autorestartu
W razie zaniku zasilania przywróci pracę urządzenia. Co więcej, odbędzie się to z ostatnio używanymi ustawieniami.


Funkcja autodiagnozy

Funkcja autodiagnozy
Klimatyzator w przypadku awarii wyświetli błąd na wyświetlaczu urządzenia lub na sterowniku przewodowym.


Automatyczna żaluzja

Automatyczna żaluzja
Pracą żaluzji poziomej można sterować automatycznie z poziomu sterownika bezprzewodowego lub przewodowego.


Pamięć ustawienia żaluzji

Pamięć ustawienia żaluzji
Klimatyzator zapamiętuje ostatnie ustawienie żaluzji, dzięki czemu przy ponownym uruchomieniu jednostki, ich pozycja przywracana jest automatycznie.


Funkcja uruchomienia awaryjnego

Funkcja uruchomienia awaryjnego
W przypadku usterki któregoś z czujników, za pomocą tej funkcji możemy uruchomić urządzenie awaryjnie, aż do przyjazdu uprawnionego serwisu.

Funkcja uruchomienia awaryjnego w klimatyzatorze Rotenso
Funkcja uruchomienia awaryjnego w klimatyzatorze Rotenso

Tryb SMART Follow

Tryb SMART Follow
Jeszcze bardziej komfortowy klimat dzięki dodatkowemu czujnikowi temperatury wbudowanemu w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe. Klimatyzator jeszcze precyzyjniej może dostosować temperaturę w pomieszczeniu.


1W tryb czuwania

1W tryb czuwania
Funkcja oszczędzania energii umożliwia zmniejszenie zużycia energii w trybie czuwania do 1W. To pozwala na zaoszczędzenie nawet 80% energii w porównaniu do poprzednich rozwiązań.

1W tryb czuwania - porównanie
1W tryb czuwania - porównanie ze standardowym trybem

Sygnalizacja wycieku freonu

Sygnalizacja wycieku freonu
Wyciek czynnika chłodniczego zostanie zasygnalizowany wyświetleniem komunikatu EC. Pozwala to dodatkowo chronić sprężarkę przed wysoką temperaturą.

Sygnalizacja wycieku freonu w klimatyzatorze ściennym Rotenso

Kompatybilny ze split / multi split

Kompatybilny ze split / multi split
Jednostka wewnętrzna dostępna jest zarówno w systemie split oraz multi split.


Grzałka karteru sprężarki

Grzałka karteru sprężarki
Stabilizacja pracy kompresora.


Grzałka tacy ociekowej

Grzałka tacy ociekowej
Wspomaganie pracy klimatyzatora w trybie grzania. Grzałka nie dopuszcza do oblodzenia oraz wspomaga efektywność pracy i minimalizuje ryzyko wystąpienia usterki wentylatora.


Pilot bezprzewodowy

Pilot bezprzewodowy
Do zestawu dołączony jest pilot, który umożliwia zdalną obsługę klimatyzatora.


Sterownik przewodowy

Sterownik przewodowy (OPCJA)
System sterowania umożliwiający indywidualne sterowanie jednostką wewnętrzną. Z poziomu sterownika przewodowego można zarządzać wszystkimi dostępnymi funkcjami klimatyzatora.


Stylowy wskaźnik trybu pracy

Stylowy wskaźnik trybu pracy
Klimatyzator został wyposażony w stylowy wskaźnik trybu pracy umieszczony z boku urządzenia.


Luksusowo wykończony panel

Luksusowo wykończony panel
Jednostka wewnętrzna posiada panel w czarnym kolorze dający dodatkowo efekt odbicia lustrzanego.

ModelVersu Gold 2,6 kWVersu Gold 3,5 kW
WydajnośćChłodzenieNominalna[W]26383517
Min-Maks[W]1231-32971405-4250
Pobór mocyNominalny[W]7121279
Min-Maks[W]100-1260131-1426
Prąd pracyNominalny[A]3,15,56
Min-Maks[A]0,4-5,50,57-6,2
WydajnośćGrzanieNominalna[W]29313810
Min-Maks[W]847-37221360-4543
Pobór mocyNominalny[W]7711229
Min-Maks[W]130-1320113-1340
Prąd pracyNominalny[A]3,355,34
Min-Maks[A]0,5-5,70,50-5,82
Obciążenie chłodnicze[kW]2,73,5
SEER[W/W]6,76,2
Klasa wydajności energetycznej - chłodzenieA++A++
Roczne zużycie energii - chłodzenie[kWh/a]141198
Obciążenie cieplne (Tbiv -7°C)[kW]2,92,9
SCOP[W/W]4,04,0
Klasa wydajności energetycznej - grzanieA+A+
Roczne zużycie energii - grzanie[kWh/a]10151015
Osuszanie[l/h]1,01,2
Maksymalne zużycie energii[W]]22002200
Maksymalny prąd pracy[A]10,010,0
Jednostka wewnętrznaVG26WiVG35Wi
Prędkość wentylatora(Wys./Śr./Ni./Ci.)[obr/min]1150/950/850/7501150/950/850/750
Przepływ powietrza(Wys./Śr./Ni./Ci.)[m3/h]530/421/305/240530/421/305/270
Poziom ciśnienia akustycznego(Wys./Śr./Ni./Ci.)[dB(A)]37/26/21/2037/29/26/21
Poziom mocy akustycznej[dB(A)]5050
Wymiary netto(S×G×W)[mm]897×182×312897×182×312
Wymiary brutto(S×G×W)[mm]985×260×385985×260×385
Waga netto / Waga brutto[kg]9,9/13,69,9/13,6
Jednostka zewnętrznaVG26WoVG35Wo
Prędkość wentylatora(Wys./Śr./Ni.)[obr/min]810/710/520810/710/520
Maksymalny przepływ powietrza[m3/h]20002000
Poziom ciśnienia akustycznego[dB(A)]5454
Maksymalny przepływ powietrza[m3/h]6363
Wymiary netto(S×G×W)[mm]770×300×555770×300×555
Wymiary brutto(S×G×W)[mm]900×345×595900×345×595
Waga netto / Waga brutto[kg]27/29,427/29,4
Czynnik chłodniczyTypR32R32
GWP675675
Ilość (do 5 mb)kg0,80,8
TCO2eq0,540,54
Przyłącza rurCiecz / Gaz[mm(cale)]Φ6,35/Φ9,52
(1/4"/3/8")
Φ6,35/Φ9,52
(1/4"/3/8")
Dodatkowa ilość czynnika powyżej 5 mb[g/m]1212
Maksymalna długość instalacji[m]2525
Maksymalna różnica poziomów[m]1010
Typ sprężarkiRotacyjna DCRotacyjna DC
Zasilanie[V-Hz, Ø]220-240V~ 50Hz, 1Ph220-240V~ 50Hz, 1Ph
Zabezpieczenie[A]C10C10
Przewody zasilające: jednostka zewnętrzna[il. × mm2]3 × 1,53 × 1,5
Przewody sterujące: jednostka wewn. - zewn.[il. × mm2]5 × 1,55 × 1,5
Rozstaw mocowań(S×G)[mm]487×298487×298
Zakres pracy w pomieszczeniu(Chłodzenie/Grzanie)[°C]17~32/0~3017~32/0~30
Zakres pracy na zewnątrz(Chłodzenie/Grzanie)[°C]-15~50/-20~30-15~50/-20~30
 
 
 
Wymiary
 
 
 
 
 
 
 

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

 
 

3570.00 PLN




jpk.info.pl - certyfikat statusu na białej liście VAT
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem